ks. prałat Henryk Nowak
proboszcz


ul. Strzelecka 40
61 - 846 Poznań 
tel. 61 852 32 00
email: 

bozecialo@archpoznan.pl

Msze święte w niedziele

8.00, 9.30, 11.00, 12.30 ( za wyjątkiem lipca i sierpnia ), 18.00

 

Msze święte w dni powszednie: 

8.00, 18.00

 

Biuro parafialne: 

poniedziałek, środa, piątek godz. 16.00 – 18.00

AKTUALNOŚCI:

Opublikowane: 2018.11.11

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

● W dzisiejszą niedzielę:

● w Kościele Powszechnym – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym,

● w naszej Ojczyźnie – 100. rocznica odzyskania niepodległości, Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele – o godz. 11:00, zachęcamy do wspólnej modlitwy,

● w naszej parafii – Dzień Modlitw o Powołania i Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu; gościmy kleryków, którzy przed kościołem po liturgii będą zbierali ofiary na utrzymanie naszego Seminarium,

● z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka podczas Mszy św. będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii, Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele i przekazywane na konto parafii.

 

● Wymienianki – różaniec za zmarłych – w dni powszednie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30. Kartki z imionami i nazwiskami zmarłych oraz złożonymi przy tej okazji ofiarami można pozostawić w koszyku przed prezbiterium lub w biurze parafialnym. Zwłaszcza w tym czasie pamiętajmy o słowach: „Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni!” ( 2 Mchb 12, 44 )

 

● Zgodnie z wcześniej podaną informacją, młodzież z klasy VII i VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 18:00 na Mszę św. i krótkie spotkanie katechetyczne w Sali Karmelitańskiej. Obecność wszystkich konieczna na Mszy św.! Przypominamy, że w kościele podczas liturgii młodzież zajmuje miejsca w prezbiterium.

 

● Godziny skupienia dla Wspólnoty Żywego Różańca i wszystkich, pragnących pogłębić wiarę i wiedzę religijną odbędą się w sobotę, 24 listopada, w kaplicy Domu Sióstr Elżbietanek ( ul. Łąkowa 4 ) – rozpoczęcie o godz. 16:00. W programie: Msza św., konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo zachęcamy do zaplanowania czasu i do obecności.

 

● Bardzo prosimy osoby, które dokonały rezerwacji intencji mszalnych, o zgłoszenie się w biurze parafialnym i podanie treści intencji dwa tygodnie przed terminem odprawienia Mszy św.

 

 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »»»