ks. prałat Henryk Nowak
proboszcz


ul. Strzelecka 40
61 - 846 Poznań 
tel. 61 852 32 00
email: 

bozecialo@archpoznan.pl

Msze święte w niedziele

8.00, 9.30, 11.00, 12.30 ( za wyjątkiem lipca i sierpnia ), 18.00

 

Msze święte w dni powszednie: 

8.00, 18.00

 

Biuro parafialne: 

poniedziałek, środa, piątek godz. 16.00 – 18.00

AKTUALNOŚCI:

Opublikowane: 2019.06.23

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

● W naszej wspólnocie w przeżywamy rekolekcje parafialne, które prowadzi O. Maciej Olszewski, franciszkanin, gwardian – przełożony klasztoru przy Placu Bernardyńskim w Poznaniu. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św.; od poniedziałku do czwartku podczas Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00.

 

● We wtorek na Mszę św. o godz. 8:00 zapraszamy ludzi chorych, starszych i samotnych. Dla ludzi chorych i w podeszłym wieku będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. zapraszamy uczestników liturgii do sali karmelitańskiej na wspólne śniadanie, przygotowane przez panie z parafialnej Caritas.

 

● Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. i procesji eucharystycznej.

 

● W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. Mszę św. o godz. 18:00 odprawi J. E. ks. Biskup Szymon Stułkowski, następnie poprowadzi procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Siostry Elżbietanki, II – Caritas Parafialną, III – Wspólnotę Żywego Różańca, IV – Służbę Liturgiczną oraz Wspólnotę Rodzin. Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe, feretrony, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiatki oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania z rodzinami.

 

● W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszę św. z kazaniem o godz. 19:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana na Jeżycach odprawi ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, po czym nastąpi procesja na Plac Mickiewicza i nabożeństwo wynagradzające. W tym dniu szczególnie modlimy się o uświęcenie kapłanów. W piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.

 

● W najbliższą sobotę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów Katedry Poznańskiej i naszego miasta. Taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W sobotę o godz. 10:00 – Msza święta odpustowa pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Zbigniewa Stankiewicza, Metropolity Rygii na Łotwie. Zachęcamy do udziału w uroczystościach.

 

● Bardzo prosimy osoby, które dokonały rezerwacji intencji mszalnych, o zgłoszenie się w biurze parafialnym i podanie treści intencji dwa tygodnie przed terminem odprawienia Mszy św.

 

● Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego ( cena – 6 zł ). Polecamy głębokie komentarze biblijne do czytań mszalnych oraz ciekawe artykuły.

 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »»»